Kobiety z gminy Choceń zyskają podwójnie

http://www.kujawiaki.pl/149-kobiety-z-gminy-chocen-zyskaja-podwojnie.html
Projekt "Kobiety z gminy Choceń zmieniają swoją przyszłość" napisany przez Lokalną Grupę Dzi [...]

Projekt "Kobiety z gminy Choceń zmieniają swoją przyszłość" napisany przez Lokalną Grupę Działania Dorzecza Zgłowiączki zyskał akceptację zarówno Wojewódzkiego Urzędu Pracy, jak i Urzędu Marszałkowskiego, a to oznacza, że kobiety z terenu gminy Choceń będą mogły liczyć na szereg atrakcyjnych szkoleń i zajęć.

Dzięki temu, że projekt został złożony do dwóch instytucji i obie oceniły go pozytywnie, jego realizacja odbędzie się w dwóch edycjach. Pierwsza rozpocznie się w styczniu i potrwa do kwietnia, druga w marcu i zostanie zakończona w czerwcu.

Projekt "Kobiety z gminy Choceń zmieniają swoją przyszłość" jest skierowany do kobiet zamieszkujących teren gminy Choceń. Będzie realizowany w partnerstwie ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Śmiłowicach. Celem jest aktywizacja kobiet oraz zdobycie przez nie nowych umiejętności kulinarnych. Obejmie on przeprowadzenie cyklu warsztatów kulinarnych. Panie będą poznawały przepisy na tradycyjne, kujawskie potrawy, a na zakończenie warsztatów kulinarnych pomogą w przygotowaniu specjalnego folderu z przepisami na wykonywane przez nie dania. Publikacja pomoże ocalić nasze stare przepisy od zapomnienia i ułatwić młodzieży ich poznanie.

Projekt zakłada również wyjazd do gospodarstwa agroturystycznego celem zachęcenia mieszkanek terenów wiejskich do poszukiwania nowych możliwości zarobku.

Wartość jednego projektu to ok. 50 tys. zł.

Kobiety chętne wziąć w nim udział już mogą zgłaszać się do biura LGD.

?

?

?

?