Warsztaty z zakresu aktywizacji społecznej

http://www.kujawiaki.pl/1826-warsztaty-z-zakresu-aktywizacji-spolecznej-3.html
100%auto
Stowarzyszenie LGD Dorzecza Zgłowiączki (LGD) zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnych warszta [...] Stowarzyszenie LGD Dorzecza Zgłowiączki (LGD) zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach z zakresu aktywizacji społecznej, a będą to zajęcia z rękodzieła - decoupage. Warsztaty odbędą się w Brześciu Kujawskim w dniach 23-24 kwietnia 2018. Warsztaty skierowane są do mieszkańców z obszaru LGD ( gminy: Baruchowo, Boniewo, Brześć Kujawski, Choceń, Chodecz, Fabianki, Izbica Kujawska, Kowal, Miasto Kowal, Lubanie, Lubraniec, Lubień Kujawski, Włocławek). Chętni, którzy mogą skorzystać z warsztatów to osoby posiadające status osoby zagrożonej ubóstwem lub wykluczeniem społecznym (zgodnie z opisem poniżej).
Zapisy na warsztaty przyjmowane będą do 6 kwietnia 2018 roku, w biurze Stowarzyszenia LGD ul. Włocławska 16 w Choceniu, drogą elektroniczną Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 542846669. Liczba miejsc ograniczona (liczba miejsc w projekcie to 13 osób, pozostałe osoby zostaną umieszczone na liście rezerwowej), liczy się kolejność zgłoszeń wraz z wypełnionymi załącznikami oraz zaświadczeniem potwierdzającym zagrożenie ubóstwem lub wykluczenie społeczne (wydane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej z miejsca zamieszkania).

Do pobrania:
Karta Zgłoszeniowa do Uczestnictwa
Formularz rekrutacyjny
Załącznik A(7) Oświadczenie uczestnika projektu

Osoba zagrożona ubóstwem lub wykluczeniem społecznym:
1. osoby lub rodziny korzystające ze świadczeń pomocy społecznej zgodnie z ustawą z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej lub kwalifikujące się do objęcia wsparciem przez pomoc społeczną, tj. spełniające co najmniej jeden z warunków określonych w art. 7 ustawy o pomocy społecznej ‐zaświadczenie z ośrodka pomocy społecznej lub oświadczenie uczestnika (z pouczeniem o odpowiedzialności za składanie oświadczeń niezgodnych z prawdą)
2. osoby o których mowa w art. 1 ust. 2 ustawy z dnia 13 czerwca 2003 r. o zatrudnieniu socjalnym ‐ zaświadczenie z właściwej instytucji lub oświadczenie uczestnika (z pouczeniem o odpowiedzialności za składanie oświadczeń niezgodnych z prawdą)
3. osoby przebywające w pieczy zastępczej lub opuszczające pieczę zastępczą, rodziny przeżywające trudności w pełnieniu funkcji opiekuńczo‐wychowawczych, o których mowa w ustawie z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej ‐zaświadczenie z właściwej instytucji, zaświadczenie od kuratora, wyrok sądu, oświadczenie uczestnika (z pouczeniem o odpowiedzialności za składanie oświadczeń niezgodnych z prawdą)
4. osoby nieletnie, wobec których zastosowano środki zapobiegania i zwalczania demoralizacji i przestępczości zgodnie z ustawą z dnia 26 października 1982 r. o postępowaniu w sprawach nieletnich ‐zaświadczenie od kuratora; zaświadczenie z zakładu poprawczego lub innej instytucji czy organizacji społecznej zajmującej się pracą z nieletnimi o charakterze wychowawczym, terapeutycznym lub szkoleniowym; kopia postanowienia sądu; inny dokument potwierdzający zastosowanie środków zapobiegania i zwalczania demoralizacji i przestępczości
5. osoby przebywające w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii, o których mowa w ustawie z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. 1991 Nr 95 poz. 425 późn. zm.) ‐ zaświadczenie z ośrodka wychowawczego/ młodzieżowego/ socjoterapii
6. osoby z niepełnosprawnością – osoby z niepełnosprawnością w rozumieniu Wytycznych w zakresie realizacji zasady równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami oraz zasady równości szans kobiet i mężczyzn w ramach funduszy unijnych na lata 2014‐202. ‐ Potwierdzeniem statusu osoby niepełnosprawnej w świetle przepisów ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych jest orzeczenie o niepełnosprawności. natomiast osoba ze stwierdzonym zaburzeniami psychicznymi na potwierdzenie statusu osoby niepełnosprawnej może przedstawić inny niż orzeczenie o niepełnosprawności dokument poświadczający stan zdrowia wydany przez lekarza tj. orzeczenie o stanie zdrowia lub opinię.
7. rodziny z dzieckiem z niepełnosprawnością, o ile co najmniej jeden z rodziców lub opiekunów nie pracuje ze względu na konieczność sprawowania opieki nad dzieckiem z niepełnosprawnością ‐odpowiednie orzeczenie lub innym dokument poświadczający stan zdrowia oraz oświadczenie
uczestnika (z pouczeniem o odpowiedzialności za składanie oświadczeń niezgodnych z prawdą)
8. osoby zakwalifikowane do III profilu pomocy zgodnie z ustawą z dnia 20 kwietnia 2004 r.  o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy ‐zaświadczenie
9. osoby niesamodzielne – zaświadczenie od lekarza; odpowiednie orzeczenie lub innym dokument
poświadczający stan zdrowia, oświadczenie uczestnika (z pouczeniem o odpowiedzialności za składanie oświadczeń niezgodnych z prawdą)
10. osoby bezdomne lub dotknięte wykluczeniem z dostępu do mieszkań w rozumieniu Wytycznych Ministra Infrastruktury i Rozwoju w zakresie monitorowania postępu rzeczowego realizacji programów operacyjnych nalata 2014‐2020‐ zaświadczenie od właściwej instytucji lub inny dokument potwierdzający ww. sytuację np. kopia wyroku sądowego, pismo ze spółdzielni o zadłużeniu, oświadczenie uczestnika (z pouczeniem o odpowiedzialności za składanie oświadczeń niezgodnych z prawdą).
11. osoby korzystające z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014‐2020 ‐oświadczenie uczestnika (z pouczeniem o odpowiedzialności za składanie oświadczeń niezgodnych z prawdą).
 
Polecane artykuły:

Dyniowa Przygoda z LGD

W minioną sobotę, tj. 26.10.2024 roku stowarzyszenie zorganizowało wydarzenie dla dzieci w wieku 5-12 lat pn. ,,Dyniowa Przygoda z LGD”. Wzięło w nim udział trzydzieścioro dzieci z powiatu w [...]

Zapraszamy do zapisania się do bazy partnerów i wzięcia udziału w spotkaniu.

Kontakt
Stowarzyszenie Lokalna Grupa
Działania Dorzecza Zgłowiączki
ul. Sikorskiego 12, 87-850 Choceń

Biuro:
Sikorskiego 12, 87-850 Choceń
(wejście od ul. Jarzębinowej)

728-462-482 – Dyrektor Biura

694-114-754 – Plan Strategiczny dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027

728-462-481 – Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza na lata 2021-2027


e-mail: zglowiaczka@kujawiaki.pl
Mapa
Godziny pracy
Poniedziałek 7:30 - 15:30
Wtorek 7:30 - 17:00
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 14:00
Statystyki

On-line 0 gości

Dzisiaj 0

Wczoraj 46

W tym tygodniu 444

W tym miesiącu 1741

Odwiedzin ogółem 200344

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
województwo kujawsko-pomorskie
unia europejska