LGD czeka na chętnych do udziału w nowym projekcie

http://www.kujawiaki.pl/156-lgd-czeka-na-chetnych-do-udzialu-w-nowym-projekcie.html
Panie, które chciałby wziąć udział w projekcie pt. "Kobiety z gminy Choceń zmieniają swoją [...]

Panie, które chciałby wziąć udział w projekcie pt. "Kobiety z gminy Choceń zmieniają swoją przyszłość", którego realizacja rozpocznie się w styczniu 2011 r. mogą zgłaszać się do biura Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Dorzecza Zgłowiączki, by potwierdzić swoje zainteresowanie.

Program "Kobiety z gminy Choceń zmieniają swoją przyszłość" jest skierowany do kobiet zamieszkujących teren gminy Choceń. Będzie realizowany w partnerstwie ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Śmiłowicach. Celem jest aktywizacja kobiet oraz zdobycie przez nie nowych umiejętności kulinarnych. Obejmie on przeprowadzenie cyklu warsztatów kulinarnych. Panie będą poznawały przepisy na tradycyjne, kujawskie potrawy, a na zakończenie warsztatów kulinarnych pomogą w przygotowaniu specjalnego folderu z przepisami na wykonywane przez nie dania. Publikacja pomoże ocalić nasze stare przepisy od zapomnienia i ułatwić młodzieży ich poznanie.

Projekt zakłada również wyjazd do gospodarstwa agroturystycznego celem zachęcenia mieszkanek terenów wiejskich do poszukiwania nowych możliwości zarobku.

W projekcie mogą wziąć udział 24 osoby.